Mój sprzęt

Sprzęt który uwielbiam i używam podczas fotografowania i obróbki fotografii.

2

Canon 5D Mark III

Od pewnego czasu fotografuję z Canon 5D Mark III i jestem niezmiernie szczęśliwy, że kupiłem go z wielu powodów, poza miłością do fotografowania Macro Beauty.

Pełna klatka o świetnej jakości zdjęć, szybko ostrzy nawet w trudnych warunkach, natywne ISO 50 pozwala robić rewelacyjne jakościowo zdjęcia w studio. W wielu sytuacjach spory rozmiar pliku, pomógł mi w cropowaniu zdjęć, poza tym dał mi dodatkową korzyść, gdy moi klienci chcieli wydrukować coś znacznie większego niż pierwotnie planowali, i udało mi się to dla nich zrobić.

Sprawdź test


1

Obiektywy

99% moich prac studyjnych wykonałem przy pomocy obiektywu Sigma A 85mm f/1.4 DG HSM. Jestem zachwycony: jakością, szybkością ostrzenia i niezawodnością. Używam we wszystkich przypadkach gdy potrzebuję rozmyć tło w plenerze, czy uzyskać ultra ostre zdjęcia w studio. Kupiłem go kilka lat temu, wybór był prosty ponieważ moim pierwszym obiektywem do Canona była właśnie Sigma A 50mm f/1.4 DG HSM, niezawodna, uniwersalna i ultra ostra stałka z której nadal korzystam .

Ostatnio kilka razy wypożyczyłem Canon EF 100mm f/2.8 Macro Lens i przymierzam się do tego by go kupić, wspaniała jakość. Po przeczytaniu wielu recenzji jestem przekonany, że obiektyw z serii non-L świetnie nadaje się do studyjnej fotografii kosmetycznej.

  • Sigma A 85mm f/1.4 DG HSM
  • Sigma A 50mm f/1.4 DG HSM
  • Jakość wykonania
  • Szybkość ostrzenia
  • Ostrość obrazu

Sprawdź test


2

X-Rite ColorChecker Passport

ColorChecker Passport to pierwsze rozwiązanie przeznaczone dla wszystkich fotografujących. Służy do samodzielnego profilowania aparatów cyfrowych i łatwego tworzenia ich profili (profili urządzeń wejściowych DNG).

ColorChecker Passport to niezastąpione narzędzie dla każdego fotografa poważnie traktującego swoją pracę. Passport stanowi pierwszy zestaw do prostego profilowania aparatów cyfrowych. Działa on samodzielnie lub może współpracować z dowolnym edytorem RAW. W zestawie znajdują się trzy wzorce fotograficzne umieszczone w poręcznym etui oraz oprogramowanie kalibracyjne. ColorChecker Passport idealnie sprawdza się w pracy z fotografią cyfrową, zapewniając skuteczną i łatwą kontrolę koloru oraz swobodę wszechstronnej kreatywności. Polecam korzystanie z tego sprytnego gadżetu

Sprawdź cenę


Wacom Device

Mój główny tablet to Tablet Wacom Intuos Pro M. Używam go od 2014 roku i nadal działa jak nowy. Jeżeli choć trochę myślisz o retuszu, powinieneś pracować na tablecie. Oczywiście, polecam świetny i niezawodny sprzęt od Wacom!

Kalibrator Kolorów

Jestem pewny, że moje kolory są wyświetlane wzorcowo, gdy ekran, nad którym pracuję, jest skalibrowany za pomocą mojego i1 Display Pro. Każdy profesjonalny fotograf i retuszer musi regularnie kalibrować swoje ekrany, aby mieć pewność, że obrazy, które produkują, mają poprawne kolory. Mój i1 jest ustawiony na monitorowanie otoczenia.

Główny monitor

iMac może nie jest uznanym standardem w przemyśle retuszerskim, ale uwielbiam mój 27-calowy ekran i to jak niezawodnym komputerem jest iMac, więc w połączeniu z kalibratorem X-Rite, nie mam żadnego problemu z kolorem podczas retuszu zdjęć.